Detta är en nyhet

Vi är en kommunal gymnasieskola med riksintag i Torsås. Det betyder att den är öppen för alla, oberoende var du bor, så länge du är skriven i en svensk kommun. Till Korr kommer elever från hela landet – vi har nämligen riksintag. Det betyder att du alltid kan studera hos oss, oavsett om du bor i Pajala, Malmö eller på Bahamas.

Vi är en kommunal gymnasieskola med riksintag i Torsås. Det betyder att den är öppen för alla, oberoende var du bor, så länge du är skriven i en svensk kommun. Till Korr kommer elever från hela landet – vi har nämligen riksintag. Det betyder att du alltid kan studera hos oss, oavsett om du bor i Pajala, Malmö eller på Bahamas.3

Vi är en kommunal gymnasieskola med riksintag i Torsås. Det betyder att den är öppen för alla, oberoende var du bor, så länge du är skriven i en svensk kommun. Till Korr kommer elever från hela landet – vi har nämligen riksintag. Det betyder att du alltid kan studera hos oss, oavsett om du bor i Pajala, Malmö eller på Bahamas.

Vi är en kommunal gymnasieskola med riksintag i Torsås. Det betyder att den är öppen för alla, oberoende var du bor, så länge du är skriven i en svensk kommun. Till Korr kommer elever från hela landet – vi har nämligen riksintag. Det betyder att du alltid kan studera hos oss, oavsett om du bor i Pajala, Malmö eller på Bahamas.